Dobrodružný svět Zdeňka Buriana


Ondřej Müller, Rostislav Walica

Vítejte ve světě geniálního českého ilustrátora dobrodružné literatury Zdeňka Buriana.

Vítejte ve světě geniálního českého ilustrátora dobrodružné literatury Zdeňka Buriana.

Velká monografie z počátků tvorby mistra dobrodružné ilustrace Zdeňka Buriana. Knihu tvoří povětšinou kompletní soubory ilustrací ke knihám z nakladatelství J. R. Vilímek a několika dalších nakladatelů z let 1921–1947. Chybějící ilustrace jsou připojeny v dodatku, takže kniha poslouží rovněž jako vůbec první souborný katalog rané tvorby Zdeňka Buriana.

Vedle ilustrací a obálek ke známým knihám Alexandra Dumase, Roberta Louise Stevensona, Rudyarda Kiplinga či Alfreda Assollanta jsou v knize uvedeny i méně známí autoři Joseph Delmont, Paul Grabein, Rudolf de Haas a mnozí další. Výtvarný doprovod je uveden krátkou statí o autorovi i stručným obsahem knihy, aby čtenář měl lepší přehled, k jakému ději se ilustrace váží. Kniha též obsahuje několik raritních ilustrací z nevydaných knih nakladatelství J. R. Vilímek. Knihu uzavírá studie o ilustrační tvorbě Zdeňka Buriana z pera znalce jeho díla Rostislava Walici.

Mistr Zdeněk Burian byl, je a vždy bude nezaměnitelnou ikonou; malířem našeho dětství…

Více
Získaná ocenění:
Magnesia Litera, 2017, nominace v kategorii Litera za nakladatelský čin
1 499 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 416
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.09.2016
Formát 242x332 mm
Hmotnost 2,922 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Zdeněk Burian
Číslo dílu 1
EAN 9788025905616
Věk od 12
Typ Kniha
Vazba kombinovaný potah s plátěným hřbetem

Video

Recenze

Ivan Matějka

Biblio - Literární noviny - Co Burian neviděl

„…Celostránkové a polygrafcky vynikající reprodukce jedinečných Burianových obrázků (povětšinou uchovávaných v Památníku národního písemnictví), diváka okouzlí..."
Jaroslav Konáš

aktualne.cz - Fascinující monografie

„…Dobrodružný svět Zdeňka Buriana fascinující monografie – mapuje období jeho začátků komplexněji než cokoliv dříve. A to nemluvíme o technickém provedení, protože takto kvalitního vydání se Burianovo dílo dočkává poprvé..."