Škleb


Joseph Knox

Sex, drogy a Manchester podruhé – a ještě drsněji!

Po drogovém skandálu a převelení na noční směnu se musí detektiv Aidan Waits smířit nejen s otravným kolegou Suttym, který dělá vše proto, aby mu znepříjemnil život, ale také s tím, že už pravděpodobně nikdy nebude vyšetřovat žádný velký případ. To se ovšem změní, když je v opuštěném hotelu nalezen omráčený noční hlídač a šklebící se mrtvola muže bez identity. Zatímco dvojice policistů rozplétá zdánlivě neřešitelnou záhadu, Aidan si musí poradit i s případem vydírané studentky, který se nečekaně komplikuje. Navíc ho začíná dohánět jeho minulost a s ní i tajemství, která nikdy neměla vyplout na povrch…

Po Sirénách druhá detektivka Josepha Knoxe v hlavní roli s Aidanem Waitsem vrací na scénu protagonistu, který jako by vypadl z románů americké drsné školy – Aidan, „zkorumpovaný detektiv a kriminálník se zálibou v holkách a fetu“, jak sám o sobě tvrdí, má totiž do prototypického „klaďase“ velmi daleko. Právě jeho odlišnost, neortodoxní metody a zároveň temná minulost z něj činí čtenářsky atraktivního hrdinu. Knox pracuje s osvědčenými noirovými postupy a nabízí temný, dynamický a originální příběh v kulisách pulsujícího nočního Manchesteru.

Z angličtiny přeložil David Koranda.

Více
369 Kč Doporučená cena
V prodeji

Další tituly z řady "Detektiv Aidan Waits"

Detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 03.12.2018
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,547 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 2
Původní název The Smiling Man
Původní jazyk angličtina
Překladatel David Koranda
EAN 9788025910078
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Autor

Joseph Knox

Joseph Knox

Joseph Knox se narodil a vyrůstal v Manchesteru. Než přesídlil do Londýna, živil se jako barman a pracoval v různých knihkupectvích. V současnosti je nákupčím detektivek pro knihkupecký řetězec Waterstones. Ve volném čase náruživě běhá, píše a čte. Svým debutem, noirovou detektivkou s názvem Sirény, nadchl čtenáře i kritiky a práva se prodala do více jak desítky zemí.

Zobrazit profil autora