Mořský detektiv


Mark Douglas-Home

Detektivka, která pluje proti proudu! První díl bestsellerové série.

„Jen zřídka se stane, že nějaká kniha zvedne laťku ve svém žánru, a přesně to Mořský detektiv udělal pro skotskou detektivku,“ napsal recenzent ve Scotsmanu. A měl pravdu. Mark Douglas-Home vychází z téže tradice jako Peter May a jeho detektivky se dotýkají jak ryze současných společenských témat, jako je ekologie či nucená prostituce, tak dávných tajemství, a obojí dokáže skloubit v poutavém příběhu s životnými postavami a věrohodně vystiženým prostředím. A navíc přichází se zcela novým typem detektiva…

Cal McGill nemá daleko k detektivům z drsné školy, pod nepřístupným zevnějškem skrývá stejnou slabost pro lidi v nesnázích, ani on si nedělá velkou hlavu s pravidly a nezřídka se dostává do křížku s policií… Jen na rozdíl od Phila Marlowa a jemu podobných netráví většinu času po zakouřených barech, ale spíš někde na pobřeží, kde zkoumá naplaveniny a studuje mořské proudy… Cal je totiž prvotřídní oceánograf a díky svým ojedinělým znalostem dokáže občas přijít na kloub záhadám, s nimiž si jinak policie neví rady.

Užijte si první detektivku plnou soli, ale také lidských vášní, intrik a napětí, kde jde hrdinovi mnohdy i o život…

Více
89 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Další tituly z řady "Cal McGill – detektiv-oceánograf"

Detailní informace

Počet stran 344
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 12.06.2017
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,481 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název The Sea Detective
Původní jazyk angličtina
Překladatel Tereza Vlášková
EAN 9788025906712
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Video

Autor

Mark Douglas-Home

Mark Douglas-Home

Mark Douglas-Home je skotský spisovatel a novinář. Studoval na univerzitě v Johannesburgu, ovšem v roce 1970 byl z Jihoafrické republiky deportován kvůli svým karikaturám napadajícím apartheid. Pracoval jako skotský dopisovatel deníku The Independent a posléze v letech 2000 až 2006 vedl deník The Herald. Je autorem trilogie o „mořském detektivu“ Calu McGillovi, která se nejen ve Skotsku dočkala vřelého přijetí kritikou i čtenáři.

Zobrazit profil autora