Může existovat dokonalý zločin?

Knižní novinky

Odlehlé skotské městečko, ďábelsky rafinovaný zabiják a dokonale zamaskovaná vražda. Nebo je všechno jinak?

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy…

Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka thrilleru Dokonalé stopy vás chytí od první stránky. Stejně jako netradiční způsob vyprávění, ve kterém si vyšetřovatel pravidelně předává slovo se samotným vrahem. Lze tak sledovat nejenom jednání obou postav, ale hlavně jejich vnitřní motivaci a psychologii.

Sympatickou dvojici vyšetřovatelů tvoří vedle „krasavce Luca Callanacha“ svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová. A nechybí opravdu odporný zločinec. Zkrátka všechny přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru…

Fieldsové se podařilo stvořit vraha, proti kterému působí záporáci z ostatních detektivek a thrillerů jako neviňátka. (…) Čím víc se do románu začtete, tím závislejší se na něm stanete. (z recenze na crimebythebook.com)

Povinná četba pro všechny fanoušky kriminálních thrillerů, a možná ještě víc pro ty, kdo tomuto žánru tolik neholdují. Dokonalé stopy jsou ukázkový příklad thrilleru, který nedokážete odložit. (z recenze na theskinny.co.uk)