Matěj Forman kreslí chutě

Knižní novinky

Vydejte se na cestu s divadelní lodí Tajemství a připravte si podle originálních kreslených receptů pokrmy z různých koutů Evropy.

Vizuálně nevšedně pojatá kuchařka Už se vaří, má panenko! je dílem herce a výtvarníka Matěje Formana, který jejím prostřednictvím vzdává hold všem dobrým lidem, ať už krajanům či cizincům, kteří pro něho na jeho divadelních toulkách vařili (srdcem).

Poutavé recepty doprovázejí kresby, na nichž Matěj Forman přímo během vaření zachytil domácí receptury i příběhy lidí, s nimiž se na svých cestách sblížil natolik, že ho pustili až do kuchyně. To je odedávna považováno za gesto velké důvěry, protože kuchyň tvoří srdce každého domova.

„Touto knížkou bych chtěl poděkovat právě lidem, kteří nás komedianty vzali na našich cestách ke společnému stolu, věnovali nám svůj čas a porci svého kuchařského umění, pozvali nás k sobě domů, do rodiny, mezi své přátele, do svého soukromí a do svého „království“,“ říká Matěj Forman.

V knize kromě receptů najdete také fotografie Ireny Vodákové, která cestovala s autorem a citlivě zachycovala na fotografiích okamžiky, které mu mohly uniknout nebo by je nebyl schopen kresbou zachytit.