Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Magnesia Litera zná své nominované

Magnesia Litera zná své nominované

07. 03. 2017

 

 

 

Nejdůležitějším úkolem výročních knižních cen Magnesia Litera je propagovat kvalitní literaturu a dobré knihy. Jsme proto nadšení, že na toto ocenění byl nominován i náš titul Dobrodružný svět Zdeňka Buriana.

Přímý přenos ze slavnostního vyhlášení letos proběhne v úterý 4. dubna od 20:00 na ČT Art. Unikátní monografie z počátků tvorby mistra dobrodružné ilustrace je nominován na Literu za nakladatelský čin.

Kniha je studií o ilustrační tvorbě Zdeňka Buriana z pera znalce jeho díla Rostislava Walici. Monografie je navíc úplně prvním souborným katalogem umělcovy rané tvorby - ilustrace jsou uvedeny krátkou statí o autorovi textu i stručným obsahem knihy. Vedle ilustrací a obálek ke známým knihám Alexandra Dumase, Roberta Louise Stevensona, Ruyarda Kiplinga či Alfreda Assollanta jsou v knize uvedeny i méně známí autoři Joseph Delmont, Paul Grabein, Rudolf de Haas a mnozí další.

Mistr Zdeněk Burian byl, je a vždy bude nezaměnitelnou ikonou; malířem našeho dětství… Je symbolem dobrodružství, romantiky a exotiky. Vstupte do světa jeho příběhů a fascinujících ilustrací – vůbec poprvé máte nyní možnost prohlédnout si je v jedinečné nejvyšší technické kvalitě. Poznejte ranou tvorbu geniálního malíře, který dokázal dát příběhům duši.

Zprávy z redakce

15. 10. 2018

Hledáe se literární redaktor/ka do redakce PLUS!

SOVAKOSMONAUT Z ČECHV LESE VISÍ ANDĚLTOVÁRNA NA VAFLE...Jsou toto bestsellery, které máte ve své... [více]

01. 10. 2018

Tatérka - thriller, který se vám zaryje pod kůži

Nový nervydrásající román z Edice TOP thriller zavede čtenáře do prostředí inkoustu a tetovacích... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím